Chcesz kupić firmę?

Zakup firmy może być łatwiejszy i bardziej przystępny cenowo, jeśli wykorzystasz aktywa biznesowe w ramach procesu zakupu. Po przejęciu firmy staniesz się właścicielem tych aktywów. Będzie to z góry na twoją korzyść. Możesz być w stanie uzyskać finansowanie aktywów, które chcesz kupić od banków lub innych pożyczkodawców. Jeśli ubiegasz się o finansowanie, upewnij się, że rozumiesz wszelkie zobowiązania, które możesz mieć.

Utwórz spółdzielnię. W miarę jak model kooperacyjny odzyskuje popularność, jest to dobra opcja dla osób z ograniczonym budżetem. Kupowanie udziałów u innych inwestorów może znacznie obniżyć Twoje nakłady. Musisz jednak upewnić się, że umowa partnerska z innymi inwestorami jest bezpieczna.

Rozważ franczyzę. Franczyza to kolejny świetny sposób na nabycie istniejącej infrastruktury biznesowej przy ograniczonych zasobach. Na całym świecie istnieje ogromna liczba franczyzodawców, którzy mogą zapewnić możliwość skorzystania z odnoszącej sukcesy marki.

Być może rozważasz nazwy firm w ramach swojej decyzji o zakupie firmy. Może masz już pomysł, ale nie jesteś jeszcze gotowy, aby rozpocząć swój projekt.

Zza biurka możesz dokonać należytej staranności. W ramach należytej staranności powinieneś zachowywać się jak prawdziwy śledczy i zbierać informacje z różnych źródeł, takich jak sprawozdania finansowe, raporty roczne, (byli) pracownicy, eksperci branżowi, dostawcy, byli klienci i inwestorzy. Nie ma wątpliwości, że będziesz musiał wyruszyć w teren, aby zebrać te dane, aby potwierdzić lub obalić swoje założenia, takie jak dokładność itp.

Musisz wyjść w teren, aby zebrać niematerialne dane. Obejmuje to: wizerunek firmy, kulturę organizacji, jakość zapasów produktów, lojalność klientów, satysfakcję klientów, sposób postrzegania firmy przez klientów itp.

Dane finansowe wielu małych firm nie mogą być łatwo odzyskane ze względu na brak systemów informatycznych. Odzwierciedla to całą firmę. Aby zrozumieć trendy marży, rabatów i przychodów, przejdź do surowych danych. Nie możesz robić biznesu bez numerów!

Wartość to pytanie. Wycena przedsiębiorstw może obejmować dowolną liczbę metod, ale prawda jest taka, że ​​jest to bardziej sztuka niż nauka. Po zakończeniu wstępnych badań rynku (i zakładając, że nie przestraszył Cię prawdopodobny koszt), dobrze byłoby porozmawiać z renomowanymi Agentami Transferowymi Biznesu (BTA) w lokalizacji lub sektorze biznesowym, którego szukasz.

Ponieważ BTA działają przede wszystkim dla tych, którzy chcą sprzedać firmę, dobre osoby zrozumieją potencjalne korzyści z nawiązywania kontaktów z osobami, które chcą kupić firmę, w tym możliwość kojarzenia. Odpowiednia okazja biznesowa może być dla nich nieznana, zanim zostanie wypuszczona na rynek. Oprócz znajomości realistycznych wartości rynkowych przedsiębiorstw w ich regionie, BTA będą również dobrze rozumieć wskaźniki zysku do zarobków, które będą znacznie wykraczać poza standardowe wskaźniki zysku do zarobków.

Jaki jest Twój poziom komfortu z ryzykiem?

Ryzyko jest nieodłącznym elementem każdego biznesu, ale niektóre są bardziej ryzykowne niż inne. Na jakim poziomie ryzyka czujesz się komfortowo? Świat biznesu jest wypełniony zewnętrznymi zagrożeniami, których nie możesz kontrolować. Na przykład, co jeśli Twoja konkurencja otworzy sklep tuż obok?

Czy Twoja usługa byłaby przestarzała lub nieaktualna w przypadku postępu technologicznego? A może recesja? Decyzja o tym, aby inni kupowali od Ciebie za pomocą kredytu, będzie ryzykiem, które możesz kontrolować. Jednak poziom, na którym tolerujesz ryzyko i potencjalne ryzyko, może wpłynąć na sukces i potencjalny sukces Twojej firmy.

Jakiego biznesu jesteś zainteresowany zakupem? Zadawanie takiego pytania może wydawać się dziwne, ale masz do dyspozycji wiele różnych opcji.

Wielu przedsiębiorców kupuje firmę z bardziej konkretnych powodów, oprócz ogólnej ambicji osiągnięcia sukcesu. W zależności od przyczyn może to być chęć uzyskania dostępu do określonych rynków, baz danych lub umów z dostawcami, potrzeba zdobycia określonej wiedzy lub praw własności intelektualnej, takich jak branding, oprogramowanie itp., lub może być wykalkulowaną decyzją kupna rynku udział konkurencyjnej firmy. W oparciu o pożądany wynik, Twoje motywacje będą dyktować, co powinieneś kupić i czy powinieneś kupić aktywa lub firmę.

Doświadczenie – dobrym punktem wyjścia do rozważenia jest dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Jak pracowałeś w poprzednich branżach?

Niekoniecznie musisz kupować firmę z tej samej branży – ale pomaga, jeśli przyniesiesz pewne zbywalne umiejętności. Na przykład, jeśli pracowałeś w kawiarniach, twoje doświadczenie z łatwością przełoży się na branżę hotelarską – która obejmuje bary, restauracje oraz, w mniejszym stopniu, pensjonaty lub hotele.

Każdy biznes, który prowadzisz, będzie wymagał pewnych umiejętności. Jeśli na przykład zawsze byłeś księgowym, Twoje umiejętności dotyczą większości sektorów – księgowość jest nieodzowną częścią każdej firmy.

Wypisz swoje przeszłe doświadczenia, aby zawęzić wybór. Pracując przez krótki czas w wielu branżach, zamiast specjalizować się w jednej lub dwóch, lepiej zrozumiesz zakres dziedzin, w których się wyróżniasz, a w których nie.

Możesz wyeliminować wiele sektorów z rozważań, jeśli na przykład nie lubisz środowisk biurowych.

Możesz wysłać zapytanie do właścicieli interesującej Cię firmy, aby dowiedzieć się więcej.

Teraz nadszedł czas, aby zawęzić wyszukiwanie, jeśli zdecydowałeś, który sektor jest dla Ciebie najlepszy – lub jeśli nadal masz otwarty umysł. Przeglądaj firmy na sprzedaż, a może się okazać, że wybór może być przytłaczający — może się okazać, że w interesującej Cię kategorii są tysiące firm na sprzedaż.

NorsonsIndustries.com